reklama

Seehofer, vůdce Křesťanskosociální unie (CSU), vypracoval návrh obsahující žádost o uzavření podobných uprchlických dohod jako je ta mezi Evropskou unií a Tureckem, která má za cíl omezit migrační tok z Blízkého východu. „Nicméně, musíme hledat dohody se třetími zeměmi, které nemohou být spojovány s nevhodnými tématy, jako je vstup do EU a bezvízové dohody,“ domnívá se.

Německá média očekávají, že zpráva bude zveřejněna v úterý. Podle listu Münchner Merkur by v ní měly zaznít jasné požadavky na změnu národní politiky Berlína. Seehofer v dokumentu údajně tvrdí, že je třeba pomoci skutečným uprchlíkům, ale zároveň podle něj musí dojít k zastavení nelegální migrace. „Začlenění těch, kteří potřebují ochranu, je křesťanská a humanitární odpovědnost."

Zároveň apeluje na to, že je třeba pomoci africkým zemím, které jsou zdrojem velkého počtu ekonomických migrantů přicházejících do Evropy. Vyzývá Evropskou unii, aby se více snažila povzbuzovat Afričany, aby zůstali ve svých domovských zemích, spíše než by cestovali do Evropy. Seehofer proto volá po „nové a odpovědné politice rozvoje".

Seehofer chce také vyzvat k omezení, které by se týkalo práva na sloučení rodin, protože je pravděpodobné, že by se počet Syřanů v Německu mohl v blízké době nejméně zdvojnásobit. Žádá také snížení starobních důchodů pro migranty, pokud „nestrávili svůj pracovní život a neplatili daně v Německu“.

Politik také vyžadovat, aby byli ti migranti, kteří se dopustili trestné činnosti, navraceni do zemí. „Každý, kdo se stane pachatelem trestného činu, ztratí svá práva a musíme přísně trvat na jeho deportaci,“ burcuje.

reklama