Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Vojáci, dávejte si pozor. Rusko může nastražit sexuální pasti, zní z Estonska

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: marines.com **www.marines.com**

Tallinn - Šéf estonské rozvědky Mikk Marran dnes varoval vojáky NATO, kteří jsou v Pobaltí, aby posílili východní křídlo aliance. Rusko podle něj může proti nim nasadit "celý arzenál prostředků". Ten sahá od vyprovokovaných rvaček v hospodách přes "tradiční sexuální pasti" až po hackerské útoky.

Varování Mikka Marrana "před triky soupeřova týmu", zveřejněné v britském listu The Times, přišlo před odjezdem 800 mladých britských vojáků do Estonska.

Na serveru Delfi se vzápětí rozpoutala ironická debata, proč nebyli včas varováni i čeští vojáci a zda proti pětici českých vojáků, kteří se dostali do sporu s ochrankou baru v litevské Klajpedě, zasahovali v uniformách místní policie "Putinovi agenti".

Zazněl v ní ale i návrh, zda tedy místo vojáků, kteří buď válčí, anebo pijí, neměli do Pobaltí raději pozvat mnichy.

Server Newsru.com poznamenal, že i Rusko, nedůvěřující NATO, zvětšuje své síly u západních hranic. Současně ruský prezident Vladimir Putin označil za výmysl, že by Rusko ohrožovalo Pobaltí, podle něj naopak NATO "ustavičně provokuje a snaží se přimět (Rusko) ke konfrontaci".

Témata:  Estonsko NATO (Severoatlantická aliance) Rusko U.S. ARMY

Související

Aktuálně se děje

4:00

Počasí příští týden: Teploty budou skákat o desítky stupňů

Příští týden nás čeká silně proměnlivé počasí. Zatímco v noci a k ránu mohou klesat teploty i pod bod mrazu, během dne naopak budou stoupat až nad 20 stupňů, uvádí ČHMÚ.cz.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Polsko-Běloruská hranice

Evropské státy kvůli Rusku vystupují z Ottawské úmluvy. Aktivisté jsou na nohou

V Evropě dochází k pozoruhodnému a zároveň znepokojivému obratu v otázce mezinárodní bezpečnostní politiky. Pět států sousedících s Ruskem – Finsko, Polsko, Lotyšsko, Estonsko a Litva – oznámilo svůj záměr vystoupit z Ottawské úmluvy, která zakazuje používání protipěchotních min. Tím se tyto země odklání od jednoho z nejvýznamnějších globálních odzbrojovacích dohod posledních dekád. Rozhodnutí vyvolalo silnou kritiku ze strany lidskoprávních organizací.