reklama

"Říkali mi, abych se přiznal, jinak že celá moje rodina bude zabita, že i já nebudu v bezpečí," řekl novinářům při ranním odletu z Pekingu do Pchjongjangu.

"Slibovali mi dobrý život v Malajsii, pokud na vše přistoupím," tvrdil bývalý zástupce severokorejského vyslance při OSN a člen delegace, kterou KLDR nedávno vyslala do Malajsie.

Ri nebyl na místě vraždy, ale policisté ho obvinili z organizace útoku. Generální prokurátor ve čtvrtek oznámil, že proti tomuto Severokorejci není dost důkazů a že bude brzy vyhoštěn do KLDR. Dala ho ale na seznam nežádoucích osob a nesmí se do Malajsie nikdy vrátit. Muž byl zatčen na letišti 17. února. Měl u sebe pracovní povolení, jehož platnost vypršela 6. února.

Podle malajsijských vyšetřovatelů zabil Kim Čong-nama 13. února na letišti v Kuala Lumpuru nervový plyn VX. Malajsijská policie krátce po útoku zadržela dvě ženy z Indonésie a Vietnamu, které podle záběrů z bezpečnostních kamer jedovatou látku na obličej oběti nanesly.

Malajsie dále pátrá po sedmi Severokorejcích považovaných za organizátory smrti bratra severokorejského diktátora Kim Čong-una. Čtyři z nich zřejmě hned po atentátu Malajsii opustili.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama