Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Velká bitva: Taliban svedl těžké boje s Islámským státem, zahynuly desítky radikálů

Islamisté cvičí k zabíjení pětileté chlapce
Islamisté cvičí k zabíjení pětileté chlapce
Foto: Reprofoto YouTube

Kábul - V provincii Džauzdžán na severu Afghánistánu se v úterý odehrála velká bitva mezi Talibanem a Islámským státem (IS). Zahynuly při ní desítky radikálů.

Informovala o tom dnes agentura AP. V bitvě zahynulo 76 příslušníků hnutí Taliban a 15 členů IS, uvedl mluvčí provinčního guvernéra Muhammad Rézá Ghafúrí.

Podle afghánských úřadů bojovníci IS zaútočili na členy Talibanu a podařilo se jim zmocnit se dvou okresů, které do té doby Taliban ovládal.

Jak Taliban, tak Islámský stát bojují v Afghánistánu proti prozápadní vládě. Členy afghánské pobočky IS jsou převážně někdejší bojovníci Talibanu, kteří byli nespokojeni s vedením hnutí a opustili ho.

Témata:  Afghanistán Islámský stát Tálibán

Související

Aktuálně se děje

5. července 2026 16:21

Meghan cestu do Británie zrušila. S dětmi zůstane v USA

Plánovaná cesta britského prince Harryho do Velké Británie dozná zásadních změn, jelikož ho na ní nakonec nedoprovodí manželka Meghan ani jejich dvě děti, sedmiletý Archie a pětiletá Lilibet. Podle informací webu BBC rodina zrušila původní plány na společnou cestu do Londýna poté, co bylo potvrzeno, že jim nebude poskytnuta policejní ochrana hrazená z kapes britských daňových poplatníků. Vévodkyně ze Sussexu s dětmi by se však k princi mohla připojit později během týdne v Birminghamu, kam se pětidenní program následně přesune. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy