Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ohyzdní Simpsonovi? Ruská církev chce zvýšit hranici přístupnosti ke známému seriálu

Ruská vlajka
Ruská vlajka
Foto: Pixabay

Moskva - Epizoda Simpsonů, ve které Homer loví v kostele pokémony, se nezamlouvá ruské pravoslavné církvi. Její představitelé proto požadují zvýšení věkové hranice pro sledování seriálu.

V novém díle seriálu Simpsonovi hlavní hrdina Homer hraje oblíbenou hru i v místním kostele. Na pokárání kněze odpoví, že "hra je oblíbenější než byl kdysi Ježíš".

Podle pravoslavné církve popularita hrdinů seriálu stojí na jejich "ohyzdnosti", a proto je potřeba před nimi mládež chránit. Nový díl může prý podkopat morální zásady mladistvých a vyprovokovat je, aby se do kostela vydali lovit pokémony.

Kněží požadují zvýšit věkovou hranici pro sledování seriálu. V současné době je v Rusku pořad doporučený pro diváky od 16 let. Ruská televize 2x2 už oznámila, že nový díl neodvysílá.

Podle některých duchovních jsou Simpsonovi zářivým příkladem toho, že média šíří silnou propagandu falešných morálních hodnot. "Dokonce ve filmech pro děti se začali masově objevovat hrdinové netradiční sexuální orientace," řekl moskevský kněz Andrej Novikov. Cílem této propagandy je podle něj rozložit ruskou společnost.

Soud v Jekatěrinburgu nedávno obvinil ruského blogera Ruslana Sokolovského z hanobení víry, když v místním největším pravoslavném kostele lovil pomocí mobilního telefonu pokémony. Hrozí mu až tři a půl roku v nápravném zařízení.

Témata:  Simpsonovi Rusko církev Pokemon

Související

Aktuálně se děje

10:42

Jaromír Jágr a návrat po 10 letech? Zpráva, která překvapila hokejové fanoušky

Bude Jaromír Jágr pokračovat v hokejové kariéře? Otázka, co zajímá všechny hokejové fanoušky, které mohl na apríla zaujmout příspěvek na sociálních sítích Českého hokeje. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Grónsko

Analýza

Co bude s Grónskem? Dánové dříve dali USA volnou ruku, nátlak ale trpět nebudou

Grónsko, největší ostrov světa, se ocitlo v centru neobvyklé globální pozornosti. Rétorika prezidenta Donalda Trumpa o jeho možném začlenění pod Spojené státy vzbudila obavy mezi spojenci. Ačkoli bezpečnostní argumenty nejsou v kontextu Arktidy bezdůvodné, posílení americké národní bezpečnosti by mělo vycházet ze spojenectví a důvěry, nikoliv z nátlaku. Grónsko může být klíčovým partnerem, ne cílem agrese.