reklama
David Copperfield před soudem? Zmrzačil mě při vystoupení! tvrdí muž. A kouzelník musel odhalit známý trik! - anotační obrázek
David Copperfield před soudem? Zmrzačil mě při vystoupení!…

Putin zdůraznil, že mírové soužití dvou států, tedy Izraele a Palestiny, je nezbytným předpokladem skutečné bezpečnosti a stability v regionu.

Už minulý týden Abbás jednal v Bílém domě s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Teď ocenil jak ruské úsilí, tak „ochotu prezidenta Trumpa napomoci k nalezení trvalého řešení konfliktu" na Blízkém východě. Palestinské vedení je podle něj připraveno spolupracovat s Trumpem na cestě k dosažení míru a ukončení konfliktu s Izraelem.

Abbás také prohlásil, že „palestinskou otázku nelze vyřešit bez významné účasti Ruska na mírovém procesu". Ocenil, že Rusko setrvale podporuje myšlenku vytvoření palestinského státu v hranicích z roku 1967 a s východním Jeruzalémem jako hlavním městem.

Trump se připravuje na návštěvu Izraele, kde se podle médií chystá 23. května oznámit obnovení přímých mírových jednání mezi Izraelci a Palestinci.

Mírové rozhovory začaly v 90. letech a počítalo se s tím, že skončí dohodou o nezávislé Palestině.

– Globe24.cz / ČTK

0 komentářů Napište svůj názor

reklama