Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na Mount Everestu zemřeli o víkendu tři horolezci

Mount Everest
Mount Everest
Foto: www.wikipedia.org

Káthmándú - Mount Everest má za sebou jeden z nejtragičtějších víkendů od laviny v roce 2015, která zabila 18 lidí. Podle nejnovější bilance zemřeli tuto neděli tři horolezci - kromě Slováka Vladimíra Štrby i Američan a Australan. Pátrá se ještě po další osobě.

Američan Roland Yearwood zahynul ve stejné nebezpečné oblasti, takzvané zóně smrti, jako Štrba. Podle agentury Reuters přišel o život také v neděli.

Australan Francesco Enrico Marchetti (54) zřejmě překonal výšku 7500 metrů, ale zemřel na tibetské straně 8848 metrů vysoké hory při pokusu o sestup. Smrt jej zastihla rovněž v neděli.

Štrba (48) přišel o život v neděli ve čtvrtém výškovém táboře na Mount Everestu. Do sedla nejvyšší hory světa ho předtím v kritickém stavu a s omrzlinami snesli šerpové.

Hledaný Ind, jehož jméno média neuvádějí, se pohřešuje od soboty. Kontakt s ním byl přerušen krátce poté, co dosáhl vrcholu Mount Everestu. Jeho nepálský průvodce byl nalezen v bezvědomí a s těžkými omrzlinami v táboře ve výšce těsně pod 8000 metry.

Témata:  Mount Everest horolezectví neštěstí

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 14:27

Policie ČR vyšetřuje tragický rodinný konflikt v Plzni. Jeden člověk zemřel

Tragický rodinný konflikt vyšetřuje plzeňská kriminálka od pondělního večera. V bytě v Plzni napadl muž svého bratra, který útok nepřežil, a také otce, jehož záchranáři převezli s vážným zraněním do nemocnice. Podezřelý je momentálně v nemocnici. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.