Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Otec a mladší bratr údajného útočníka z Manchesteru byli zadrženi v Libyi

Severní Afrika
Severní Afrika
Foto: Pixabay

Manchester – Mladší bratr i otec údajného útočníka z Manchesteru byli dnes zadrženi libyjskými úřady v Tripolisu. Informuje o tom agentura Reuters.

Britská média o pravděpodobném pachateli Salmanu Abedim (Salmánu Abádím) již informovala, že má mladšího a staršího bratra, a také mladší sestru. Staršího bratra, 23letého Ismaila Abediho (Ismáíla Abádího), zadržela britská policie v úterý.

Podle Reuters Libyjci dnes zadrželi také Hashema Abediho (v arabském přepisu Hašíma Abádího), který se narodil v roce 1997. Podle libyjských bezpečnostních složek znal bratr "všechny podrobnosti" plánovaného sebevražedného atentátu.

Libyjská protiteroristická jednotka ho dopadla už v úterý večer pro podezření z kontaktů s radikálním Islámským státe (IS), sdělil její mluvčí. Právě IS se k atentátu přihlásil.

Podle nejnovějších informací byl zatčen v Tripolisu také otec údajného atentátníka Ramadán Abádí, který předtím agentuře AP tvrdil, že jeho syn je nevinný.

Témata:  Libye výbuch v aréně v Manchesteru Salman Abedi

Související

Aktuálně se děje

12. února 2026 8:28

Zemřel James Van der Beek (†48), herec z populárního seriálu Dawsonův svět

Z Hollywoodu přišla ve středu smutná zpráva. Ve věku pouhých 48 let zemřel populární herec James Van Der Beek, který v posledních letech života bojoval s rakovinou tlustého střeva. O úmrtí herce informovala světová média, například britská stanice BBC

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy