Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Etiopie v krizi: Miliony lidí mohou zemřít hlady

OSN
OSN
Foto: Pixabay

Addis Abeba - Etiopii na konci měsíce dojde potravinová pomoc, na které závisí téměř osm milionů lidí. Dnes to uvedla Organizace spojených národů.

"Na konci června dojde (v Etiopii) na celostátní úrovni jídlo," řekl John Aylieff ze Světového programu pro výživu (WFP), který je agenturou OSN. "To znamená, že 7,8 milionu lidí, kteří v Etiopii potřebují humanitární potravinovou pomoc, zjistí, že její rozdělování na konci června prudce klesne," citoval jej zpravodajský server BBC.

"Co bude dál (až dojdou potraviny), to nevíme. Bez základních potravin bude problém s těžkou podvýživou, protože lidé nedostanou žádné jídlo," doplnil John Graham z nevládní organizace Save the Children (Zachraňte děti).

Vláda v Addis Abebě a humanitární organizace žádají svět o další finance, ale zároveň se obávají únavy dárců, kteří čelí podobným výzvám i kvůli jiným krizím v Africe a na Blízkém východě. Hladomor už byl vyhlášen v Jižním Súdánu a o jeho hrozbě se hovoří také v případě Somálska, Jemenu a severovýchodu Nigérie. Podle Úřadu pro koordinaci humanitárních záležitostí OSN (OCHA) potřebuje humanitární pomoc také zhruba 2,7 milionu Keňanů a 1,6 milionu Uganďanů.

Témata:  Etiopie OSN (Organizace spojených národů) Afrika

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.