Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počet mrtvých po záplavách v Asii stoupá, přesáhl 700

Povodně, ilustrační foto
Povodně, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Dillí - Záplavy v jižní Asii způsobené monzunovými dešti si vyžádaly už přes 700 mrtvých a přes milion lidí muselo kvůli stoupající vodní hladině opustit své domovy.

Ještě v sobotu se hovořilo o 600 obětech, ale indické a bangladéšské úřady nalezly ve svých zemích v neděli další mrtvé.

V Bangladéši již zemřelo nejméně 115 lidí a ohroženo jich je asi šest milionů. V Nepálu, který hlásí 135 mrtvých, záplavy ohrožují nejméně pětinu obyvatelstva. Letos jsou zde podle OSN nejhorší za posledních 15 let.

V Indii byly živlem zasaženy celkem čtyři zdejší státy. Ve státě Bihár sousedícím s Nepálem zahynulo 205 lidí, na 400.000 jich muselo hledat útočiště v záchranných táborech.

Řádění živlu bylo v této oblasti nejhorší od roku 2008, do záchranných prací bylo nasazeno 10.000 záchranářů a vojáků. Záplavy zde ohrozily deset milionů lidí. Sousední stát Uttarpradéš hlásí 69 mrtvých a dva miliony zasažených záplavami.

Témata:  povodně v Indii Nepál Bangladéš povodně

Související

Aktuálně se děje

6. února 2026 21:00

6. února 2026 9:11

David Prachař s novou partnerkou v televizi. Tady byste ho asi nečekali

Český šoubyznys už letos zasáhla zpráva o rozpadu jednoho hvězdného manželství. Konkrétně se rozešly cesty Davida Prachaře a jeho ženy Lindy Rybové. Známý herec začal být vzápětí spojován s kolegyní Sarah Haváčovou. Dvojice se dokonce v těchto dnech společně objevila v televizi. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy