Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Za násilnosti v Hamburku padl první trest, mladík dostal dva roky a sedm měsíců

Německá policie
Německá policie
Foto: Pixabay

Hamburk - Jako první stanul před německým soudem kvůli násilnostem během červencového summitu zemí G20 v Hamburku 21letý Nizozemec. Dostal dva roky a sedm měsíců, což je dle médií nečekaně tvrdý trest.

Nizozemec, který při protestech 6. července po jednom z policistů hodil dvě lahve, byl obžalován mimo jiné z ublížení na těle, ze zvláště těžkého útoku na veřejné činitele a z kladení odporu.

Obhajoba před soudem usilovala o osvobození, obžaloba požadovala trest ve výši jednoho roku a devíti měsíců odnětí svobody.

Soud se rozhodl pro ještě přísnější verdikt. "Policisté nejsou štvaná zvěř," zdůvodnil soudce, který také připomněl nedávné zpřísnění zákona na ochranu veřejných činitelů ve službě.

Témata:  Summit G20 Německo demonstrace v Německu

Související

Aktuálně se děje

4:00

Počasí po víkendu. Jaro vyvrcholí, teploty budou stabilní

Stabilní počasí se očekává během posledního květnového pracovního týdne. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Oproti nadcházejícímu víkendu se v dalších dnech oteplí. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Brexit

Komentář

Vše je o vzájemném pochopení. Brexit už nezměníme, budoucnost v Evropě ano

Americký izolacionismus a ruské ambice přiměly Evropskou unii a Spojené království znovu si uvědomit, jak zásadní jsou pro svou vzájemnou bezpečnost a stabilitu. I přes odcizení po brexitu zůstává Británie klíčová pro Evropu a Evropa pro Británii. Spoléhat se na Spojené státy už není možné, a proto obě strany hledají cestu k obnovení praktické spolupráce. Brexit tak nemusí být definitivním rozchodem, ale impulzem k realistickému přehodnocení vztahů. Britové se musí vzdát koloniální mentality a Evropa je musí přijmout takové, jací jsou.