Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

I německý Lidl se omluvil za vyretušované kříže

Lidl, supermarket
Lidl, supermarket
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Berlín - Lítost vyretušováním křížů z kopulí ortodoxních chrámů na řeckém ostrově Santorini na obchodních letácích vyjádřilo i vedení firmy v německém Neckarsulmu. Český Lidl se prostřednictvím mluvčí Zuzany Holé za vymazání křesťanských symbolů omluvil už v pátek.

"Je nám velice líto, že aktuální design (obalu) vyvolal nespokojenost. Není za tím žádný špatný úmysl," uvedla podle agentury DPA Isabela Lehmannová. Poukázala přitom na skutečnost, že se dotyčné zboží prodává už deset let po celé Evropě a jeho obal se neustále obměňuje.

Podle kardinála Dominika Duky jde o bezprecedentní a nekulturní akt. Mluvčí Lidlu Holá už v pátek uvedla, že součástí jeho obchodní politiky jako mezinárodní obchodní společnosti je zachování náboženské a politické neutrality. Dodala, že aktuální zkušenost bude firma do budoucna brát při tvorbě dalších návrhů obalů v potaz.

Umazání křížů vyvolal pozdvižení hlavně mezi českými zákazníky, kteří si na krok řetězce stěžovali. Krok nechápal ani ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL), který mluvil i o bojkotu Lidlu.

Témata:  Lidl Německo nákupy

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.