reklama
Finalistky České Miss 2018. Takhle vypadají v plavkách i bez nich! - anotační obrázek
Finalistky České Miss 2018. Takhle vypadají v plavkách i…

Právě dotaz týkající se limitu pro počet žadatelů o azyl byl vůbec první otázkou, kterou Merkelová dostala od jednoho z asi 150 občanů, kteří byli vybráni tak, aby tvořili reprezentativní obrázek Německa. „Můj postoj k horní hranici je známý," uvedla politička. „Nechci ji. Zaručeně. Nepovažuji ji ani za realizovatelnou," poznamenala také.

Do země v letech 2015 a 2016 do země přišlo 1,2 milionu, právě kvůli těmto číslům se začalo mluvit o nutnosti omezit počet příchozích. Hranici ve výši 200.000 migrantů ročně požaduje především bavorská CSU, která je sesterskou stranou Merkelové CDU. Šéf CSU Horst Seehofer dokonce prohlásil, že bez dohody o horní hranici pro příjem uprchlíků jeho strana nepůjde do vlády.

Ve volební aréně dnes Merkelová čelila většinou dotazům zaměřeným na běžné problémy a starosti občanů, včetně otázek týkajících se chudoby starších, poplatků za školky nebo situace v zemědělství.

Nejsilnějším potleskem publikum ocenilo dotaz mladé dívky s Downovým syndromem, kterou zajímalo, jak je možné, že matky těhotné s takovými dětmi mohou ještě v pozdním stádiu těhotenství na potrat. Merkelová uvedla, že to její strana řešila a podařilo se jí dosáhnout alespoň toho, že je před takovým potratem nutná konzultace s odborníky a uplynutí třídenní lhůty.

– Globe24.cz / ČTK

0 komentářů Napište svůj názor

reklama