reklama
Totální policejní tyranie: Dva roky měli důkaz o nevinně, celou dobu mladík trpěl - anotační obrázek
Totální policejní tyranie: Dva roky měli důkaz o nevinně,…

Vůdce radikálů abú Muhammad Džúlání byl při operaci vážně zraněn, při operaci přišel o ruku, uvedl mluvčí ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov a dodal, že 12 polních velitelů a 50 povstalců bylo rovněž usmrceno. Bližší podrobnosti o tom, kde se tento úder uskutečnil, Moskva neposkytla.

Syrská organizace pro lidská práva (SOHR) dnes podle agentury AFP nezávisle oznámila, že při úterním ruském leteckém úderu přišlo o život nejméně 20 civilistů. Tito lidé se na nákladních člunech snažili přeplout řeku Eufrat, aby unikli bojům mezi vládními silami a islamisty v provinci Dajr az-Zaur, sdělila SOHR. Není jasné, zda šlo o jeden z útoků, o nichž informovalo ruské ministerstvo obrany.

An-Nusra, syrská odnož Al-Káidy, se zapojila do války v Sýrii v roce 2013, loni vazby na Al-Káidu zpřetrhala a přejmenovala se na Džabhat Fatah aš-Šám (Fronta dobytí Sýrie). Organizace s jinými povstaleckými skupinami bojuje proti armádě syrského prezidenta Bašára Asada. Al-Káida je rivalem Islámského státu (IS).

Ruská armáda byla již několikrát obviněna, že při jejích leteckých útocích zahynuli civilisté. Vždy to však dementovala s ujištěním, že údery byly vedeny proti teroristům.

SOHR v minulosti informovala i o obětech mezi civilisty při náletech mezinárodní koalice, v jejímž čele stojí USA a která podporuje arabsko-kurdské síly SDF v boji proti radikálům ze samozvaného Islámského státu (IS).

– Globe24.cz / ČTK

0 komentářů Napište svůj názor

reklama