Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Více než 1000 lidí muselo být evakuováno kvůli rozvodněné řece v severní Itálii

Itálie, ilustrační foto
Itálie, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Bologna - V severoitalském Lentigione se rozvodnila řeka Enza a zaplavila obytnou i průmyslovou část města. Záchranáři museli evakuovat přes tisíc lidí.

Povodňová pohotovost platí pro Ligurii na severozápadním pobřeží. Voda dnes ráno zaplavila i benátské náměstí svatého Marka.

V pondělí zasáhly sever Itálie dešťové a sněhové srážky. V Piemontu na severovýchodě země už nesněží, ale meteorologové varují před ledovkou. Kvůli námraze na křídlech nabrala letadla dnes na turínském letišti v průměru dvouhodinové zpoždění, napsal deník La Repubblica.

Doprava v Ligurii je omezena; hrozí, že řeky Entella, Vara a Magra zde vystoupí z břehů.

Nepříznivé počasí dolehlo i na italský jih. Neklidné moře narušilo lodní dopravu mezi pevninou a ostrovy v okolí Neapolského zálivu.

Témata:  povodně v Itálii Itálie

Související

Aktuálně se děje

16. prosince 2025 9:11

Vetchý vystoupil na obranu Skupiny D. Hluboce nás to uráží, prohlásil

Skupina D se prostřednictvím populárního herce Ondřeje Vetchého rozhodla reagovat na události posledních dní, kdy se začala prověřovat její pomoc Ukrajině. Vetchý uvedl, že tlak vůči skupině zesílil a dosáhl zatím nevídané intenzity. Organizace se proto rozhodla svolat tiskovou konferenci. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy