Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Konec spekulací: Všechny oběti masakru v Las Vegas zemřely následkem střelných ran

Las Vegas
Las Vegas
Foto: Pixabay

Las Vegas - Smrt všech 58 lidí, kteří zemřeli během říjnového útoku v Las Vegas, způsobily střelné rány.

Vyvrací to spekulace, že někteří z nich přišli o život následkem zranění při snaze o útěk z místa masakru. S odkazem na zprávu koronera o tom dnes informovala agentura AP.

Čtyřiašedesátiletý Stephen Paddock zahájil 1. října po desáté hodině večerní střelbu ze svého pokoje v 32. patře hotelu Mandalay Bay Resort and Casino do davu 22.000 účastníků koncertu country zpěváka Jasona Aldeana, který se konal v rámci pravidelného festivalu Route 91 Harvest. Koncertní plocha se nacházela asi 450 metrů od hotelu. Při asi deset minut trvající střelbě zahynulo 58 osob a přes 500 dalších utrpělo zranění.

Pachatel poté spáchal v pokoji sebevraždu. Střelba se stala nejtragičtějším masakrem střelnou zbraní v moderních dějinách USA.

Koroner John Fudenberg uvedl, že smrt 58 lidí způsobila střelná poranění. Pachatel Paddock si vpálil kulku do úst a následně zemřel. Výsledky pitvy byly nejprve poskytnuty rodinám obětí.

Témata:  střelba na koncertě v Las Vegas Stephen Paddock Las Vegas

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.