Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Armáda Ugandy zaútočila na islamisty v Kongu

Uganda, ilustrační foto
Uganda, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Kampala - Ugandská armáda zaútočila na pozice povstalců z islamistické skupiny Sjednocené demokratické síly (ADF) v sousedním Kongu.

Armáda podle agentury DPA uvedla, že příslušníci ADF chtěli zaútočit v Ugandě. Před dvěma týdny tito islamisté pravděpodobně v Ugandě zabili 14 členů mírové mise OSN.

Ugandské ozbrojené síly zaútočily na pozice ADF na východě Konga, neboť milice prý chtěla napadnout cíle v Ugandě, uvedla dnes ugandská armáda. Žádné podrobnosti k povaze útoku ani počtu mrtvých nesdělila. Zásah údajně následoval po výměně zpravodajských informací s Kongem.

"Tito teroristé by měli vědět, že jen marní čas a že se stanou terčem všude, kde se ocitnou," varoval mluvčí ugandské armády Richard Karemire.

Sjednocené demokratické síly vznikly v Ugandě v roce 1995 jako radikální islamistická ozbrojená skupina. Její bojovníci se ale teď soustředí na Kongo, kde v posledních letech zabili stovky lidí. Podle DPA není jasné, zda jsou jejich činy motivovány primárně nábožensky, nebo zda jim jde spíš o peníze a moc.

Témata:  Uganda Kongo

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.