Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Libyjským městem Benghází otřásly dva silné výbuchy, zemřelo nejméně 33 lidí

Libye
Libye
Foto: Pixabay

Benghází - Při dvou bombových útoků ve druhém největším libyjském městě Benghází zahynulo podle agentury Reuters nejméně 33 osob a desítky dalších utrpěly zranění. Agentura AP uvádí 27 mrtvých. Mezi oběťmi jsou civilisté i vojáci.

Výbuchy náloží nastražených v autech otřásly v úterý čtvrtí Salmání v centru města, když věřící opouštěli po modlitbách mešitu.

Počet mrtvých se může ještě zvýšit, protože mnozí zranění jsou v kritickém stavu. K útokům se zatím nikdo nepřihlásil.

Benghází je strategický přístav. Armáda generála Chalífy Haftara na konci loňského roku oznámila, že město osvobodila od islamistů. Haftarův tábor představuje jedno z dvou hlavních mocenských center v destabilizované Libyi. Druhým je vláda v Tripolisu podporovaná OSN.

Témata:  Libye bombové útoky

Související

Aktuálně se děje

9. dubna 2026 14:51

Vrací se Chlopčík, připravuje se nová porotkyně. StarDance odhalila další zásadní věc

Hvězdné účastníky letošní řady StarDance už známe, ale představování důležitých lidí pokračuje i ve čtvrtek. Česká televize odhalila nové složení poroty. Televizní diváci očekávali, že bude tříčlenná. Nakonec je to ale jinak. Mezi porotci se objeví jeden nováček. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy