Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Návod na rozeznání homosexuálů? Malajsijský list přišel se šokujícím tvrzením

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Jana Maxová, EuroZprávy.cz

Kuala Lumpur - Malajsijský list zveřejnil poznávací znaky homosexuálů. Uvedl například, že gayové mají vousy, nosí značkové oblečení a rádi chodí do posilovny, kde okukují jiné muže. Lesbičky naproti tomu znevažují muže, drží se za ruce a neustále se objímají.

Podle aktivistů za lidská práva může takový počin vyvolat vlnu násilí, píše BBC. "Ten článek mě naprosto vyvedl z míry," poznamenal aktivista Arwind Kumar. "A samozřejmě jsem zklamaný, jak byl jeho obsah zavádějící. Jsou to naprosté nesmysly," dodal. Vlna kritiky se spustila především na sociálních sítích.

V Malajsii je pohlavní styk mezi homosexuály, ale například i orální sex, zakázán zákonem jako jednání "proti přírodě". Za jeho porušení hrozí vězení i fyzické tresty.

Vliv zastánců tvrdé náboženské linie v Malajsii v posledních letech roste, opírají se přitom o náboženské fundamentalisty, kteří brojí proti uvolnění postojů vůči LGBT komunitě. Vláda loni například vyhlásila soutěž, v níž nabádala mladé Malajsijce, aby natočili videa o "prevenci homosexuality".

Témata:  Malajsie homosexuálové muži

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.