reklama

Merkelová a Gentiloni sdílejí i přesvědčení o nutnosti společného azylového systému. Tomu se však brání země střední Evropy včetně České republiky.

Merkelová chce prosadit také další kroky ke společné zahraniční politice EU. Ta se podle ní osvědčila ve vztahu k Africe, je jí však třeba i vůči jiným regionům světa jako je Čína a Rusko.

Kancléřka vyjádřila naději, že členská základna německé sociální demokracie (SPD) podpoří koaliční vládu své strany s její Křesťansko-demokratickou unií (CDU). K tomu SPD vyzval i Gentiloni. "Evropa potřebuje stabilní německou vládu," sdělil německému listu Süddeutsche Zeitung.

"Itálie bude mít stabilní vládu. Nemyslím si, že je jakékoliv riziko, že bude mít vládu s populistickými a protievropskými postoji," citovala Gentiloniho agentura Reuters.

Gentiloniho vládnoucí Demokratická strana se v posledních průzkumech umístila na třetím místě. Velkou šanci sestavit koaliční kabinet bude zřejmě mít formace expremiéra Silvia Berlusconiho a dvou krajně pravicových stran kritických k EU. O novém složení parlamentu rozhodnou Italové 4. března.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama