Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Sálih Muslim po propuštění odjel z ČR, byl na protestu v Berlíně

Berlín, ilustrační foto
Berlín, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Berlín - Kurdský politik Sálih Muslim, kterého krtáce po zatčení v ČR pražský soud propustil na svobodu, se objevil na veřejnosti v Berlíně. V sobotu se tam zúčastnil demonstrace proti turecké vojenské ofenzivě na severozápadě Sýrie.

Informoval o tom turecký list Sabah. Zveřejnil také Muslimovu fotografii u berlínské Braniborské brány. Podle agentury DPA se protestu zúčastnilo několik tisíc lidí. Čtyři policisté utrpěli zranění poté, co na ně někteří demonstranti zaútočili žerděmi vlajek a slzným plynem.

Zatímco Turecko považuje Muslima za teroristu, podle Kurdů je hrdinou v boji proti takzvanému Islámskému státu. Do loňska patřil k vedení kurdské Sjednocené demokratické strany (PYD), která je podle Ankary napojená na tureckou separatistickou Stranu kurdských pracujících (PKK), řazenou k teroristickým organizacím.

Soudce pražského soudu Muslima v úterý propustil poté, co mu kurdský politik slíbil, že nevycestuje z EU a že se bude na případná předvolání dostavovat k soudním jednáním.

Témata:  Berlín Kurdové Německo Salih Muslim Muhammad

Související

Aktuálně se děje

24. dubna 2025 16:35

24. dubna 2025 10:27

Daň z nemovitosti 2025: Blíží se platba, úřad začal rozesílat důležité informace

Blíží se lhůta pro úhradu daně z nemovitosti. Finanční správa v tuto chvíli začala s rozesíláním informací o výši daně, informoval úřad ve středu na webových stránkách. Poplatníci by měli částku znát nejpozději na konci května. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Demonstrace v Bratislavě (24.4.2025)

Slováci proti "ruskému" zákonu. Protesty po celé zemi míří na kontroverzní novelu

Ve čtvrtek večer se v několika slovenských městech i v zahraničí konají protestní shromáždění pod názvem Slovensko je Európa. Demonstrace se zaměřují zejména na odpor proti novele zákona o neziskových organizacích, kterou nedávno schválil slovenský parlament. Podle organizátorů tento zákon ohrožuje svobodu občanské společnosti a přibližuje Slovensko k autoritářskému modelu správy státu.