Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Proslulý malajsijský "zaklínač hadů" zemřel po uštknutí kobry

Malajsie
Malajsie
Foto: Pixabay

Kuala Lumpur - Malajsijec Abu Zarin Hussin se proslavil svými schopnostmi odchytu a chovu hadů. Jeho adrenalinový koníček se mu nakonec stal osudným. Zemřel tento týden poté, co ho uštkla kobra.

33letý Hussin učil svoje kolegy hasiče poznávat hady a chytat je, aniž by je museli zabít.

Zúčastnil se také televizní soutěže Asie má talent, kde předvedl odvážný kousek a políbil jedovatého hada.

Hussin se poprvé dostal do povědomí širší veřejnosti kvůli novinářské kachně. V britských bulvárních novinách vyšel příběh o Thajci, který se oženil se svým doma chovaným hadem, protože věří, že jde o reinkarnaci jeho zesnulé přítelkyně. Jako ilustraci k tomuto článku přidal list právě Hussinovu fotografii s jedním z jeho hadů.

Témata:  Malajsie hadi

Související

Aktuálně se děje

11. prosince 2025 5:00

Počasí se příští týden citelně ochladí. Během dne zase může mrznout

Zatímco tento týden teploty lámaly rekordy, příští týden se do Česka opět může vrátit zima. Podle ČHMÚ.cz se denní teploty mohou pohybovat opět kolem nuly.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy