Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zaměstnanci se bouří, chtějí aby Google ukončil spolupráci s armádou

Logo společnosti Google
Logo společnosti Google
Foto: Adam Mráček / INCORP images

San Francisco - Přes 3000 zaměstnanců firmy Google vyzvalo vedení, aby společnost ukončila spolupráci s armádou na projektu, jehož cílem je využití umělé inteligence ke zpřesnění náletů bezpilotních letounů.

Projekt Maven, jak Pentagon vývoj nazývá, vytváří program, pomocí kterého umělá inteligence dokáže vyhodnotit obrazové záznamy z bojiště či z místa náletu, a tak úder zefektivnit.

"Jsme přesvědčeni, že Google by se neměl věnovat válečným záležitostem," uvádí v otevřeném dopise na 3100 zaměstnanců tohoto technologického gigantu.

Chtějí, aby šéf společnosti Sundar Pichai zrušil účast Googlu na vojenském programu a zároveň ustanovil podnikové pravidlo, že Google se nikdy nebude věnovat válečné technologii.

Mottem Googlu je Don’t be evil, což je možné přeložit jako nebuďme zlí. Právě na tento slogan nespokojení zaměstnanci upozorňují.

Témata:  Google "bezpilotní letouny ""drony""" zbraně

Související

Aktuálně se děje

11:50

Leoš Mareš terčem Jana Krause. Schytal to za vizáž i pěvecké výkony

Do výročního dílu Show Jana Krause k dvaceti letům pořadu na televizní obrazovce přijal pozvání i Leoš Mareš. A je otázkou, zdali toho zpětně nelituje. Kraus, který nikdy neměl problém říkat věci narovinu, se do něj opřel hned několikrát. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.