Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Haleyová sdílí negativní názor na OSN s novým bezpečnostním poradcem Bílého domu

OSN
OSN
Foto: Pixabay

Washington - Novým bezpečnostním poradcem Bílého domu byl jmenován John Bolton. Velvyslankyně USA při OSN Nikki Haleyová se už nechala slyšet, že s ním bude mít dobré pracovní vztahy a sdílí s ním negativní názor na tuto mezinárodní organizaci.

Bolton, který byl velvyslancem při OSN za George Bushe, bude funkci bezpečnostního poradce vykonávat od pondělí. V minulosti Bolton řekl, že by se nic nezměnilo, kdyby sídlo OSN v New Yorku mělo o deset pater méně.

"Johna Boltona znám dobře. Dostala jsem od něj rady, mluvila jsem s ním. Vím, s jakou nelibostí se staví k OSN a jeho názor sdílím," řekla Haleyová na univerzitě Duke v Severní Karolíně. "Myslím, že naše pracovní spolupráce bude skvělá," dodala s tím, že strach z toho, že jí Bolton bude říkat, co má dělat, nemá.

Haleyová od nástupu do funkce loni v lednu tlačila na americkou vládu, aby snížila množství peněz, které posílá OSN, a rovněž kritizovala instituce Organizace spojených národů za údajnou "protiizraelskou zaujatost".

Témata:  OSN (Organizace spojených národů) Bílý dům USA Nikki Haleyová John Bolton

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.