Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Více než 30 tisíc Slováků opět demonstruje, žádají odchod policejního šéfa

Policie SR, ilustrační fotografie
Policie SR, ilustrační fotografie
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Bratislava - Slováci dnes opět vyrazili do ulic, aby si vynutili vládní reformu a odchod policejního prezidenta Tibora Gašpara a zvláštního prokurátora Dušana Kováčika. V Bratislavě podle odhadů demonstruje 31.000 až 35.0000 lidí. Další protesty se konají v Humenném na východě země.

Uvedení dva úředníci "dlouho přehlíželi korupční skandály, o kterých psal zavražděný Ján Kuciak a další investigativní novináři", uvádějí organizátoři protestu Za slušné Slovensko.

"Slovensko musí být zemí, kde se trestá korupce, ne odvaha," prohlásila Karolina Farská, která je jedním z organizátorů.

Kováčik, který je v úřadu od roku 2004, je odpovědný za stíhání za zneužívání moci a korupci mezi státními zaměstnanci a politiky. Jak vyplývá z loňských údajů z jeho kanceláře, Kováčik v letech 2009 až 2017 dozoroval 61 případů a v žádném z nich neuplatnil trestní obvinění. Stejně jako Kováčik i policejní prezident Gašpar odmítá opustit svůj úřad.

Témata:  demonstrace na Slovensku Slovensko policie SR

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.