Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Afghánistánem se opět rozléhaly výbuchy a střelba, výsledkem 4 mrtví

Afghanistán
Afghanistán
Foto: Pixabay

Dželálábád (Afghánistán) - Při sérii explozí a následné přestřelce mezi ozbrojenci a bezpečnostními složkami zahynuly ve východoafghánském městě Dželálábád nejméně čtyři osoby a 20 dalších lidí bylo zraněno. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na místní úřady. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

Během patrně koordinovaného útoku došlo nejprve k několika výbuchům. Nejméně dvě z explozí otřásly budovou městského finančního úřadu, kde se nato ozbrojenci střetli s policií, řekl AFP guvernér provincie Nangarhár.

Jeden sebevražedný útočník se nejprve odpálil u vchodu do budovy, aby do ní ostatní ozbrojenci mohli vniknout. Nejméně čtyři útočníci vyzbrojení granátomety a samopaly v budově stále bojují s policisty, informovala agentura Reuters s odvoláním na místní úřady.

Provincie Nangarhár, která přiléhá k pákistánským hranicím, je považována za hlavní základnu bojovníků takzvaného Islámského státu. Působí zde ale i extremistické hnutí Tálibán, které dlouhodobě vede boj proti vládě v Kábulu podporované Západem.

Témata:  Afghanistán teroristické útoky v Afghánistánu terorismus střelba násilí

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 13:09

Další hvězda v nemocnici. Tereza Ramba posílá fanouškům dobrou zprávu

Na seznam hvězd českého šoubyznysu, které v poslední době skončily v péči lékařů, přibyla Tereza Ramba. Fanouškům sice neozřejmila, co přesně jí je, vážné zdravotní problémy ale přiznala. Podle svých slov je naštěstí z nejhoršího venku.

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.