reklama

Cílem schůzky je udržet vládní koalici i historickou spolupráci kancléřčiny CDU s bavorskou CSU, v jejímž čele stojí Seehofer. Ten v rámci řešení krize nabídl svou rezignaci.

Po jednání špiček CDU a CSU je plánováno setkání Merkelové, Seehofera a šéfky koaličních sociálních demokratů SPD Andreji Nahlesové. Ta dnes po jednání předsednictva SPD prohlásila, že není možné automaticky počítat s tím, že sociální demokraté případný kompromis mezi CDU a CSU v azylovém sporu podpoří. Uvedla také, že SPD trvá na dodržení koaliční smlouvy a že se Seehoferovým migračním plánem nezabývá.

Ústředním bodem sporu je Seehoferův požadavek odmítnout již na německých hranicích ty migranty, kteří už byli registrováni v jiné zemi Evropské unie, ve Švýcarsku nebo Norsku. Merkelová je proti, neboť se obává dominového efektu na evropských hranicích, nejdříve proto požaduje bilaterální dohody s jednotlivými unijními zeměmi.

Celý problém je spíše politickou otázkou, neboť německá spolková vláda považuje možnost odmítání žadatelů o azyl na hranicích za přípustné opatření.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama