reklama

Penzistka Barabanovová podle údajů z katastru také šéfuje desítce firem s miliardovými obraty a spravuje lovecké revíry o rozloze desítek tisíc hektarů. Navalnyj předpokládá, že Barabanová je "fiktivní majitelka a fiktivní podnikatelka, protože vše patří zkorumpovanému Volodinovi".

Formálně ale nic neodporuje zákonu o předcházení korupce, poznamenala stanice BBC na svém ruskojazyčném webu. Podle expertů je přepisování drahých nemovitostí na důchodce oblíbený trik, protože podle ruských předpisů jsou penzisté osvobozeni od placení daní z nemovitostí.

Vládní strana Jednotné Rusko, v jejímž nejvyšším vedení Volodin zasedá, se zdržela vyjádření s vysvětlením, že předseda sněmovny je stejně jako všichni poslanci na prázdninách.

Volodin většinu své pracovní kariéry strávil v službách státu v různých funkcích. Byť v nich nesměl podnikat, přesto vykazoval vysoké příjmy a stovky milionů rublů na účtech.

Server Newsru.com připomněl, že Navalného pozornost upoutal Volodin tím, že se zasazuje za velice nepopulární návrh zákona, který má poprvé od sovětských dob zvýšit věk pro odchod do penze. Rozhořčeným seniorům, kteří si stěžovali, že se penze ani nedožijí, Volodin veřejně poradil, ať vyrazí na sportovní hřiště, jestli chtějí žít déle.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama