Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

50 tisíc uprchlíků strádalo v syrském táboře, pomoc OSN přišla téměř po roce

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: UNHCR

Do syrského uprchlického tábora Rukbán, který leží u jordánských hranic, dorazila dnes první humanitární pomoc OSN po téměř roce. Informovala o tom agentura DPA. V táboře žije v poušti v provizorních stanech na 50.000 lidí, většinou ženy a děti. Do tábora dnes přijelo 78 nákladních aut, které kromě potravin dovezly léky, hygienické zboží a také očkovací vakcíny pro asi 10.000 dětí.

Pomoc zorganizoval společně Červený půlměsíc a OSN. Konvoj měl dorazit minulý týden, ale musel být z bezpečnostních důvodů odložen.

Naposledy se do tohoto tábora podařilo dostat humanitární pomoc letos v lednu. Od té doby se obyvatelé tábora, který leží nedaleko americké vojenské základny Tanf, museli spolehnout na omezené dodávky komerčního zboží. V září syrská armáda po neúspěšných jednáních s povstalci v oblasti údajně zablokovala silnice k táboru a zásoby tam začaly docházet.

Minulý měsíc napsali obyvatelé tábora dopis OSN a jordánské vládě, v němž žádali o pomoc. Jen za poslední měsíc zemřelo v táboře na podvýživu či nedostatek zdravotní péče deset lidí.

Témata:  Sýrie uprchlické tábory humanitární pomoc uprchlíci

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 13:43

Patří StarDance na ČT? Ředitel televize prozradil, jak to cítí

StarDance pozítří opět pokračuje a poběží ještě několik sobot, než poznáme vítěze této řady. Měla by být tou vůbec poslední? I takové názory někdy zaznívají. Česká televize je ale bytostně přesvědčena, že taková show do vysílání patří. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.