Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Muž na sociální síti urážel islám a proroka Mohameda, dostal přísný trest

Muslimové
Muslimové
Foto: Pixabay

Soud v Malajsii poslal na deset let za mříže muže za urážku islámu a proroka Mohameda na sociálních sítích. Informovala o tom dnes místní policie. Další tři lidé jsou z téhož trestného činu obviněni. Desetiletý trest je podle agentury Reuters nejtvrdší, jaký byl v této většinově muslimské zemi zatím za tento delikt udělen.

Muž se podle policie přiznal k deseti bodům obžaloby. Malajsijský zákon počítá maximálně s ročním trestem pro tato obvinění, ale v případě souzeného muže se sečetly tresty za jednotlivé body obžaloby.

Jeden z dalších obviněných se už přiznal a jeho proces by měl skončit v pondělí. Zbylí dva se nedoznali a zůstávají ve vazbě bez možnosti kauce.

Celá čtveřice je souzena za zneužití sociálních sítí, za šíření rasového nesouladu a štvaní.

"Policie občanům radí, aby nezneužívali sociální média a komunikační sítě ke sdílení jakýchkoli provokací, které se mohou dotknout náboženského nebo rasového cítění a vytvářet napětí v této různorodé zemi," řekl policejní inspektor Mohamad Fuzi.

Témata:  Malajsie muslimové Islám

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.