Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Bouřlivé počasí v Německu! Frankfurtské letiště zrušilo stovky letů

Déšť
Déšť
Foto: Pixabay

Bouřlivé počasí dnes v Německu zkomplikovalo provoz letišť ve Frankfurtu nad Mohanem i v Berlíně. Frankfurtské letiště odpoledne na hodinu přerušilo odbavování, stovka odletů a příletů byla zrušena, informovala agentura DPA. Ve spolkové zemi Hesensko a také v severoněmeckém Schwerinu voda zaplavovala sklepy

Prudké bouře a lijáky zkomplikovaly cestovní plány mnoha pasažérům na největším německém letišti ve Frankfurtu, které přerušilo odbavování. Německá meteorologická služba (DWD) přitom předpovídá další srážky.

Mluvčí frankfurtského letiště uvedl, že provoz je omezován rutinně z bezpečnostních důvodů, když v okruhu osmi kilometrů platí varování před blesky a je zakázáno zdržovat se na letištní ploše.

Na frankfurtském letišti se dnes mělo pohybovat dohromady kolem 230.000 cestujících. Z 1560 odletů a příletů jich bylo do dnešního odpoledne zrušeno 100, napsala DPA.

Na severu a v centrální části Hesenska, kde leží i Frankfurt, bylo mnoho sklepů zatopeno. Bouře zuřily nad Hesenskem odpoledne zhruba dvě hodiny a v Giessenu nebo u přehrady Edersee spadlo během krátké doby až 80 litrů vody na metr čtvereční, informovala DWD.

Také v západoněmeckém Trevíru měli dnes večer hasiči více než 200 výjezdů. Na celém území města Schwerin, metropole Meklenburska-Předního Pomořanska, zapříčinily průtrže zaplavení sklepů.

V Berlíně dnes bylo kvůli bouřím zrušeno osm vnitrostátních letů do Frankfurtu a Mnichova. Další rušení letů není vyloučeno během večera.

Témata:  bouře počasí Německo letiště Frankfurt nad Mohanem déšť

Související

Aktuálně se děje

4:00

Zimní počasí se ještě neloučí. O víkendu se vrátí mrazíky, pak se oteplí

Zima stále ještě neřekla poslední slovo. Podle ČHMÚ.cz se o víkendu objeví přízemní mrazíky. Příští týden se ale oteplí až na 24 stupňů.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Žralok bílý (Carcharodon carcharias)

Žraločí útoky: Proč tito mořští predátoři útočí na lidi a jak se riziku vyhnout?

Žraloci jsou odjakživa opředení mýty a strachem. Filmy jako Čelisti vytvořily v očích veřejnosti obraz krvelačných predátorů, kteří číhají těsně pod hladinou a vyčkávají na lidské oběti. Skutečnost je však mnohem méně dramatická – a mnohem zajímavější. Žraločí útoky na lidi jsou sice reálným jevem, ale z hlediska pravděpodobnosti se jedná o extrémně vzácné události. Přesto však existují a čas od času dojde k tragickým následkům. Proč k těmto útokům dochází a jak jim můžeme předejít?