Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Plánuje se útok v Paříží během fotbalu? Pár hodin před začátkem se u stadionu ozval výbuch

Policie Francie
Policie Francie
Foto: Police Nationale

Paříž - Tři hodiny před výkopem čtvrtfinále fotbalového Eura mezi domácí Francií a Islandem se u stadionu v Paříži ozval hlasitý výbuch. Policisté zastavovali fanoušky, kteří mířili na utkání.

Podle britského Daily Mailu se hlasitá rána ozvala před stadionem Stade de France, ne přímo na něm. Policisté zastavovali fanoušky, kteří mířili na čtvrtfinále a odmítali je ke stadionu pustit.

Podle dostupných informací šlo o řízenou explozi, která byla plně v režii francouzských bezpečnostních složek. Podle některých zdrojů Francouzi odpálili podezřelé vozidlo v blízkosti stadionu.

Teroristé z Islámského státu se na ten samý stadion v Paříži pokusili proniknout už loni v listopadu. Při sérii sebevražedných atentátů a přestřelek 13. listopadu zemřelo na 130 lidí.

I tehdy bylo krátce před fotbalovým utkáním, v němž měli v přátelském utkání Francouzi poměřit síly s Německem. Na stadionu seděl v době toku i francouzský prezident Francois Hollande.

Témata:  fotbal ME Francie policie Francie

Související

Aktuálně se děje

19. května 2025 21:20

Trump telefonoval se Zelenským a Putinem. Šéf Kremlu trvá na nesmyslných požadavcích

Telefonický rozhovor mezi prezidentem Spojených států Donaldem Trumpem a ruským prezidentem Vladimirem Putinem trval přes dvě hodiny a podle obou stran byl velmi přínosný. Ruské státní agentury RIA Novosti a TASS přinesly první informace, podle nichž Putin po skončení hovoru prohlásil, že „jsme obecně na správné cestě“ a že jednání s Trumpem bylo „velmi informativní a užitečné“. Navrhované 30denní bezpodmínečné příměří ale šéf Kremlu odmítnul, naopak Trump po hovoru uvedl, že Rusko a Ukrajina „okamžitě zahájí jednání o příměří“.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Žralok bílý (Carcharodon carcharias)

Žraločí útoky: Proč tito mořští predátoři útočí na lidi a jak se riziku vyhnout?

Žraloci jsou odjakživa opředení mýty a strachem. Filmy jako Čelisti vytvořily v očích veřejnosti obraz krvelačných predátorů, kteří číhají těsně pod hladinou a vyčkávají na lidské oběti. Skutečnost je však mnohem méně dramatická – a mnohem zajímavější. Žraločí útoky na lidi jsou sice reálným jevem, ale z hlediska pravděpodobnosti se jedná o extrémně vzácné události. Přesto však existují a čas od času dojde k tragickým následkům. Proč k těmto útokům dochází a jak jim můžeme předejít?