Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

OSN chce dostat dodávky pomoci do syrských měst

OSN
OSN
Foto: Pixabay

Damašek - Vysoce postavený představitel OSN v Sýrii Yacoub El Hillo dnes vyzval k umožnění přístupu humanitární pomoci k desítkám tisíc lidí, kteří uvázly ve čtyřech syrských městech.

Informovala o tom agentura AP. Podle koordinátora pomoci hrozí obyvatelům měst Madájá, Zabadání, Fúa a Kafrajá smrt hladem.

Města Madájá a Zabadání se nacházejí nedaleko syrské metropole a jsou obklíčena provládními silami. Povstalci pak blokují města Fúa a Kafrajá na severozápadě země. Obléhání trvá již od loňského roku a konvoje s lékařskými potřebami a jídlem se do oblasti dostaly jen párkrát. Poslední dodávka pomoci se uskutečnila letos v dubnu.

Organizace Lékaři bez hranic uvedla, že v lednu kvůli podmínkám ve městě Madájá zemřelo 16 lidí. A to i přesto, že do oblasti byla doručena pomoc. El Hillo dnes v Damašku řekl, že OSN vyzývá všechny zúčastněné strany, aby zajistily, že se nic podobného nebude opakovat.

Témata:  OSN (Organizace spojených národů) Sýrie

Související

Aktuálně se děje

15. července 2026 16:01

EET se přiblížila návratu. Poslanci schválili návrh zákona

Poslanci ve třetím čtení schválili vládní návrh zákona o evidenci tržeb a dalších souvisejících zákonů, takzvanou EET 2.0. Nová právní úprava představuje modernizovanou podobu elektronické evidence tržeb, jejímž cílem je podle ministerstva financí narovnat podnikatelské prostředí, omezit šedou ekonomiku, zajistit spravedlivější výběr daní a současně významně snížit administrativní zátěž podnikatelů. Vládní návrh nyní míří k projednání do Senátu.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy