Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Diktátorská KLDR považuje vpád ukrajinských vojsk do Ruska za agresi a teror

Kim Čing-un usoudil, že
Kim Čing-un usoudil, že
Foto: KCNA

Severní Korea v neděli odsoudila vpád ukrajinské armády na ruské území jako "neodpustitelný akt agrese a teroru" podporovaný Washingtonem a Západem. 

Pchjongjang vyjádřil plnou podporu Rusku v jeho úsilí o ochranu suverenity, jak uvedla severokorejská státní média. KLDR tímto dala najevo své pevné spojenectví s Moskvou.

V prohlášení citovaném tiskovou agenturou KCNA severokorejské ministerstvo zahraničí označilo invazi ukrajinské armády na ruské území za důsledek „protiruské konfrontační politiky Spojených států“, která podle něj vede svět na pokraj třetí světové války.

Severní Korea rovněž obvinila Spojené státy z poskytování „astronomických" objemů smrtících zbraní ukrajinskému „loutkovému režimu", čímž podle ní přispívají k eskalaci konfliktu.

Podle agentury Reuters se vztahy mezi Severní Koreou a Ruskem loni výrazně zlepšily. Tento posun byl posílen setkáním Kim Čong-una a Vladimira Putina, kteří se dohodli na užší spolupráci ve všech oblastech. V červnu navíc oba lídři podepsali v Pchjongjangu komplexní pakt o strategickém partnerství, zahrnující i dohodu o vzájemné obraně.

Témata:  válka na Ukrajině Severní Korea Rusko

Související

Aktuálně se děje

11:50

Leoš Mareš terčem Jana Krause. Schytal to za vizáž i pěvecké výkony

Do výročního dílu Show Jana Krause k dvaceti letům pořadu na televizní obrazovce přijal pozvání i Leoš Mareš. A je otázkou, zdali toho zpětně nelituje. Kraus, který nikdy neměl problém říkat věci narovinu, se do něj opřel hned několikrát. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.