Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Lukašenko uvedl, že ruské jaderné zbraně se přesouvají do Běloruska

Alexandr Lukašenko
Alexandr Lukašenko
Foto: president.gov.by

Rusko začalo do Běloruska přesouvat taktické jaderné zbraně, potvrdil ve čtvrtek běloruský vůdce Alexandr Lukašenko. Vyjádření přišlo ve stejný den, kdy ministři obrany obou zemí podepsali dohodu o rozmístění zbraní v Bělorusku.

Lukašenko čelil během Euroasijského hospodářského fóra dotazu, zdali už jsou jaderné zbraně v Bělorusku. "Možná. Zajdu se podívat," odpověděl nejprve podle agentury Belta. Minsk podle jeho slov musel připravit sklady. "Všechno jsme udělali. Proto se mohlo začít s přesunem jaderné munice," poznamenal.

Bezpečnost zbraní je podle běloruského prezidenta zaručena. "Nemusíte se obávat. Přebíráme zodpovědnost, je to vážná věc. Všechno bude v pořádku," ujistil Lukašenko.

Dokument umožňující rozmístění taktických jaderných zbraní dnes podepsali ministři obrany obou zemí. Moskva bude mít kontrolu nad jadernými zbraněmi i případným rozhodnutím o jejich použití, sdělil ruský ministr obrany Sergej Šojgu.

Témata:  Alexandr Lukašenko jaderné zbraně Bělorusko Rusko

Související

Aktuálně se děje

23. července 2024 19:01

23. července 2024 12:40

Hudebník a politik Petr Hannig je ve vážném stavu. Po mrtvici je odkázán na přístroje

Hudebník, producent a politik Petr Hannig je ve vážném stavu po těžké mrtvici. Podle týdeníku Rytmus života je při vědomí, ale nemůže mluvit ani se hýbat a k dýchání potřebuje kyslíkovou podporu.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy