"Chceme připravit písemné návrhy. Rusům jsme řekli, že jim tyto písemné návrhy předložíme," řekl Stoltenberg v rozhovoru, který magazínu Der Spiegel poskytl dnes odpoledne. "Tyto návrhy jasně ukážou, že jsme připraveni sednout si ke stolu a o všem jednat. O kontrole zbrojení, o opatřeních k větší transparentnosti ve vojenských otázkách, budeme mluvit i o raketách. Nejsme ale připraveni vzdát se vlastních principů," dodal.

Stoltenberg na odpolední tiskové konferenci po jednání se Scholzem řekl, že NATO chce s Ruskem o snížení napětí jednat. "Dnes jsem poslal pozvánku všem členům Rady NATO-Rusko k sérii schůzek , které se týkají vztahů s Ruskem," řekl. Přislíbil, že NATO si vyslechne ruské obavy a bude o nich s Moskvou diskutovat. Zároveň ale zdůraznil, že NATO si vyhrazuje právo jít vlastní cestou a také chránit své členy.

Kancléř Scholz řekl, že každá země má právo rozhodnout o svém členství v mezinárodních aliancích a organizacích. Prohlásil rovněž, že Rusko by mohlo ke zmírnění napětí na východní Ukrajině přispět tím, že stáhne vojáky od ukrajinských hranic. Kyjev se obává, že Rusko připravuje invazi, což ale Moskva odmítá.