Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Navalnyj vyzval Rusy i celý svět ke každodenním protiválečným protestům

Alexej Navalnyj
Alexej Navalnyj
Foto: Twitter

Vězněný ruský opoziční politik Alexej Navalnyj dnes vyzval Rusy, Bělorusy i všechny ostatní ke každodenním protiválečným protestům. Na twitteru to podle agentury Reuters napsala jeho mluvčí Kira Jarmyšová.

"Nemůžeme dál čekat. Kdekoliv jste, v Rusku, Bělorusku nebo na druhé straně planety, jděte na hlavní náměstí svého města, v pracovní den v 19:00 a o víkendech a svátcích ve 14:00," vyzval Navalnyj.

1/12 We - Russia - want to be a nation of peace. Alas, few people would call us that now.

— Alexey Navalny (@navalny) March 2, 2022

"Nestaňme se národem vyděšených, umlčených lidí. Zbabělců, kteří předstírají, že si nevšimli agresivní války, již proti Ukrajině rozpoutal náš očividně šílený car," promluvil opozičník přímo k Rusům.

"Vyzývám všechny, aby vyšli do ulic a bojovali za mír. (Ruský prezident Vladimir) Putin není Rusko," napsal dál Navalnyj a ocenil 6824 lidí, které za účast na demonstracích proti válce dosud ruské úřady zadržely.

Témata:  Alexej Navalnyj demonstrace válka na Ukrajině

Aktuálně se děje

14. července 2024 17:59

Hamás vzdal snahu o příměří v Gaze. Jednání s Izraelem končí

Konec války v Pásmu Gazy se opět oddálil. Palestinské militantní hnutí Hamás v neděli oznámilo, že se stahuje z vyjednávání o příměří, informoval web France24. Hamás konstatoval, že je připraven obnovit jednaní ve chvíli, kdy Izrael prokáže, že skutečně stojí o uzavření dohody. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy