Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

OSN: Rozhodnutí izraelské vlády zastavit živé vysílání novinářů je šokující

OSN
OSN
Foto: Pixabay

Rozhodnutí izraelské vlády zastavit živé vysílání tiskové agentury Associated Press (AP) o Pásmu Gazy je "šokující". Uvedl to v úterý mluvčí generálního tajemníka OSN Antonia Guterrese, informuje agentura AFP.

Izraelští představitelé ministerstva komunikací v úterý u hranic s Pásmem Gazy zabavili kameru a zastavili přímý přenos tiskové agentury AP. Důvodem bylo porušení nového opatření izraelské vlády o zastavení činnosti zpravodajské televize Al-Džazíra v Izraeli.

Al-Džazíra je jedním z mnoha klientů, kteří mají přístup k živému vysílání agentury AP a dalších zpravodajských organizací. AP odsoudila úterní akci izraelské vlády.

"Upřímně řečeno, je to dost šokující," řekl mluvčí Guterrese Stéphane Dujarric. Podle jeho slov by agentura AP měla mít "možnost vykonávat svou práci svobodně a bez jakéhokoli obtěžování".

Krok izraelského kabinetu vůči agentuře AP odsoudila i organizace Reportéři bez hranic (RSF). "Po zákazu al-Džazíry se Izrael vrhá na AP. RSF odsuzuje zabavení kamery tiskové agentury a vypnutí jejího živého vysílání, které zobrazovalo pohled na Gazu... jde o nehoráznou cenzuru," uvedla organizace v prohlášení zveřejněném na sociální síti X.

Nejmenovaný představitel administrativy prezidenta USA Joea Bidena řekl pro AP, že Washington požádal kancelář izraelského premiéra o vrácení zabaveného vybavení agentury Associated Press a o zrušení blokování vysílání záběrů na Pásmo Gazy z izraelského území. 

Témata:  OSN Izrael

Aktuálně se děje

18. června 2024 17:36

17. června 2024 21:55

Zelenskyj by měl být prezidentem až do konce války, přeje si to většina Ukrajinců

Více než dvě třetiny Ukrajinců, konkrétně 70 procent, je pro, aby byl Volodymyr Zelenskyj prezidentem až do konce války. Ukázal to průzkum Kyjevského mezinárodního ústavu sociologie. Podle šetření ale klesl počet lidí, kteří podporuje prezidentovu politiku. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy