Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Původ koronaviru stále nejasný, do pátrání se chce vložit WHO

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Světová zdravotnická organizace (WHO) se chce podílet na čínském objasňování původu koronaviru SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc covid-19. Dnes to podle časopisu Stern prohlásil mluvčí WHO Tarik Jašarević.

Předpokládá se, že koronavirus se v Číně přenesl z netopýrů na člověka. "WHO usiluje ve spolupráci s mezinárodními partnery a na pozvání čínské vlády o účast na objasňování zvířecího původu (viru)," řekl podle serveru stern.de Jašarević.

Čína kvůli koronaviru čelí mezinárodnímu tlaku. Vedle pochybností o původu je Peking kritizován za nedostatečnou transparentnost informací, které o viru světu poskytuje.

O možném laboratorním vzniku koronaviru spekuloval americký prezident Donald Trump, který WHO označil za pročínskou agenturu. Organizaci Trump pozastavil financování, dokud nebude jasné, zda správně na pandemii zareagovala. Ve čtvrtek americký prezident řekl, že má informace, které mu dávají vysokou míru přesvědčení o původu koronaviru ve Virologickém ústavu v čínském Wu-chanu. Konkrétnější ale nebyl.

Americké tajné služby ale uvedly, že stejně jako většina vědců předpokládají, že nový virus vznikl přirozenou cestou, a ne uměle.

Témata:  WHO Donald Trump Čína COVID-19 koronavirus

Aktuálně se děje

11. dubna 2024 19:06

Orbán má nového nepřítele. Péter Magyar do ulic přivedl desítky tisíc lidí

Maďarský právník a bývalý diplomat administrativy premiéra Viktora Orbána, Péter Magyar, který v posledních týdnech vedl dva masové protesty proti Orbánově vládě, nyní zakládá politickou stranu nazvanou TISZA - Tisztelet és Szabadság Párt (Strana respektu). Tuto informaci zveřejnil ve čtvrtek na svém Facebooku.

Zdroj: Kateřina Skálová

Další zprávy