reklama

Lidé ve vesnici upřesnili, že na Merkelovou se rozhodli obrátit z čirého zoufalství, protože hlavní ulice je v určitých obdobích roku téměř nesjízdná a neschůdná.

"Vážená Angelo Merkelová, dnes se na vás obracejí obyvatelé vesnice Verchnij Karbuš (...) s prosbou o pomoc ohledně spravení ulice Dmitrije Michajloviče Karbyševa," zní úvodní věta videozáznamu, který zveřejnil server Rádia Svobodná Evropa/Rádia Svoboda. "Vždyť vaše vláda pomáhá druhým státům," říká s nadějí v hlase iniciátorka žádosti a představitelka vesnice Irina Drozdovová. Ta také zdůrazňuje, že mnoho lidí ve vsi má německé kořeny.

"Teď v suchém počasí je jízda po ní jak po valše. Máte pocit, že každou chvíli budete mít otřes mozku. A když je bláto, tak zas zapadávají auta," upřesnila Drozdovová.

"Jsme staří lidé, sotva chodíme. Když je jaro nebo podzim, nemůžeme v té břečce ani do obchodu," sdělila reportérům Natalja Šlippertová, jedna z obyvatelek vesnice, podle níž je prosba k Merkelové správným krokem.

"Na Angelu Merkelovou se obracíme ze zoufalství a kvůli bezvýchodnosti situace," přidal se Sergej Bajgačev, další obyvatel vsi. Bajgačev upřesnil, že dospělí musejí kvůli blátu často nosit děti na zádech. Zároveň vyjádřil rozhořčení nad tím, že vesnice nemá jedinou vyasfaltovanou silnici, přestože leží jen pár kilometrů od Omsku a na vlastní oči viděl, že jinde ve stejném regionu jsou silnice vyasfaltované.

reklama