Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Sloni si chtěli navzájem pomoci, zřítili se do vodopádu

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: MiZ, EuroZprávy.cz

Šestice divokých slonů v sobotu uhynula po pádu z vodopádu v thajském národním parku Kchao Jaj, který leží severovýchodně od Bangkoku. Zvířata si chtěla navzájem pomoci, napsal zpravodajský server BBC. Jako první spadlo tříleté slůně. Na stejném místě v roce 1992 podobně skončilo stádo osmi slonů.

Správci parku byli na místo neštěstí povoláni brzy ráno místního času, kdy stádo slonů blokovalo silnici u vodopádu. O několik hodin později našli pod vodopádem slůně a nedaleko pět uhynulých dospělých slonů. Dva sloni ze stáda přežili a nacházeli se na jednom ze skalních převisů nad vodopádem.

Six wild elephants found dead at "Haew Narok Waterfall" in Thailand, at the same place where it happened as well in 1992. pic.twitter.com/naXD9ubttP

— Edwin Wiek (@EdwinWiek) October 5, 2019

Dvojice přežije jen s nesnázemi, myslí si ekolog Edwin Wiek, podle něhož se sloni, pokud jde o potravu a ochranu, spoléhají na velká stáda. Neštěstí u nich může vyvolat emoční reakci - sloni jsou známi tím, že projevují žal.

V Thajsku žije 7000 asijských slonů, polovina z nich v zajetí.

Témata:  sloni Thajsko

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.