reklama

"Policie může potvrdit, že zemřela další osoba," uvedl v prohlášení zástupce novozélandské policie John Tims. Bližší podrobnosti k totožnosti mrtvého nesdělil.

Sopka na ostrově White Island vybuchla 9. prosince krátce po 14:00 místního času (02:00 SEČ). Na neobydleném sopečném ostrově, který je populárním turistickým cílem, tehdy bylo 47 lidí.

Oficiálně je obětí výbuchu sopky i s nejnovějším úmrtím sedmnáct. Dva lidé zůstávají pohřešovaní, novozélandské úřady ale předpokládají, že jsou po smrti a jejich těla spláchlo moře.

Tento týden policie uvedla, že je možné, že se těla 40letého novozélandského průvodce a 17leté Australanky nikdy nenajdou. I když policisté po dvou pohřešovaných nepátrají již tak intenzivně, snahu o jejich nalezení stále nevzdaly, uvedla agentura Reuters.

Bilance obětí neštěstí by stále nemusela být konečná. V nemocnici zůstává 25 zraněných, většina je dál v kritickém stavu.

Podle novozélandské premiérky Jacindy Ardernové by vyšetřování okolností kolem erupce sopky mohlo trvat až rok. Zda bude sopečný ostrov - známý také jako Whakaari - někdy znovu přístupný veřejnosti, zatím není jasné.

Loading...
reklama