Anderssonová po dnešním jednání s ukrajinským ministrem zahraničí Dmytrem Kulebou ve Stockholmu uvedla, že celkový objem nového balíčku pomoci Ukrajině bude činit miliardu švédských korun (2,31 miliardy českých korun).

Kuleba vyzval severskou zemi usilující o vstup do Severoatlantické aliance, aby poskytla Ukrajině další zbraně včetně houfnic a dělostřelecké munice. "Dokud bude válka pokračovat, budeme žádat o další zbraně," řekl Kuleba. "Záleží na každém euru, každé kulce, každém dělostřeleckém granátu," dodal.

Švédská premiérka podrobnosti k nejnovější vojenské pomoci nesdělila. Podle ní však bude tento balíček podobný jako ten předchozí, který zahrnoval protitankové zbraně, ochranné prostředky pro vojáky a vybavení pro odminování. "Budeme pokračovat v podpoře Ukrajiny, dokud bude válka pokračovat," řekla Anderssonová.

Z civilní části balíčku chce Stockholm mimo jiné nakoupit ukrajinskou pšenici a předat ji zemím, které se potýkají s nedostatkem potravin. Opatření má podpořit ukrajinské hospodářství.

Kuleba po jednání se švédskou ministerskou předsedkyní dále uvedl, že Rusko svou činností v okupované Záporožské jaderné elektrárně vystavuje celý svět riziku jaderné havárie. "Všichni bychom měli jednotně požadovat jednu věc, stažení Ruska ze Záporožské jaderné elektrárny," řekl.