reklama

Celkem bylo na hranicích EU od začátku roku do konce listopadu zadrženo téměř 124.600 lidí, což je o deset procent méně než v tom samém období loni.

Počet běženců, kteří bez potřebných dokladů chtěli do Evropské unie přijít cestou vedoucí přes východní Středomoří, se v listopadu proti říjnu hlavně vlivem špatného počasí snížil o pětinu. Nicméně policisté působící na této migrační trase zadrželi od ledna do konce listopadu přes 74.100 lidí, což je o 42 procent více než loni. V asi třetině případů šlo o občany Afghánistánu, ve čtvrtině o Syřany.

V západním Středomoří klesl počet ilegálních přechodů hranic v listopadu o 80 procent na 950 a od začátku roku přibližně o polovinu. Na této migrační trase bylo zadrženo 28 procent Maročanů, druhou nejpočetnější skupinou byli Alžířané.

O 46 procent ubylo v listopadu v porovnání s předchozím měsícem běženců, kteří směřovali ilegálně do EU přes centrální Středomoří. V meziročním srovnání jde o pokles o 43 procent.

Západobalkánskou migrační trasou přišlo v listopadu 1900 migrantů, zatímco v říjnu 500. Od začátku roku do konce minulého měsíce to pak bylo více než 10.600 lidí bez dokladů pro vstup do EU, což je proti loňsku dvojnásobek. Téměř polovinu z nich tvořili občané Afghánistánu.

reklama