Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Indickém oceánu byla napadena izraelská loď, začala hořet

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Nákladní loď, k jejímž majitelům donedávna patřil izraelský magnát, dnes zasáhla zatím neznámá zbraň v severní části Indického oceánu. Informovala o tom televize Al-Majádín blízká libanonskému Hizballáhu.

Plavidlo, které bylo na cestě ze Saúdské Arábie do Spojených arabských emirátů, začalo hořet. Podle zástupce izraelského ministerstva obrany je posádka v pořádku a poškození není velkého rozsahu.

Libanonská televize se odvolala na "spolehlivý", ale nejmenovaný zdroj. Izraelský bezpečnostní zdroj k incidentu řekl, že Izrael zjišťuje, zda šlo o íránský útok.

Podle izraelských médií patřil k majitelům plavidla Tyndall izraelský magnát Ejal Ofer, ale před několika měsíci svůj podíl prodal. Loď dnes plula pod liberijskou vlajkou a v její posádce nejsou Izraelci.

K útoku se nikdo nepřihlásil. Al-Majádín uvedla, že krátce před napadením lodě oznámil Írán, že se mu podařilo zmařit sabotáž továrny na výrobu centrifug používaných k obohacování uranu.

Izrael letos ohlásil několik útoků na své lodě v blízkosti Íránu. Írán zase připisuje Izraeli sabotáže svých jaderných provozů.

Témata:  lodní doprava Izrael

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.