Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

WHO nepozvala Tchaj-wan na shromáždění, Čína to kvituje

Tchaj-Wan
Tchaj-Wan
Foto: Pixabay

Tchaj-wan nezískal pozvánku na každoroční setkání Světové zdravotnické organizace WHO, které probíhá od neděle 21. do úterý 30. května. Proti byla především pevninská Čína, která ostrov považuje za svou součást.

Na neúčast Tchaj-wanu upozornila agentura Reuters. Zástupci ostrova zatím na rozhodnutí WHO nijak nereagovali, naopak Čína ho uvítala. Podle Pekingu ukazuje podporu principu jedné Číny.

Podle čínského ministerstva zahraničí vyjádřilo téměř 100 zemí oddanost tomu principu, když oponovalo účasti Tchaj-wanu na shromáždění mj. prostřednictvím speciálních dopisů adresovaných zástupcům WHO.

"Čína zároveň vyzývá některé země, aby nepředstíraly zmatení, přestaly s politikařením a zasahováním do vnitřních záležitostí Číny pod záminkou tchajwanské otázky," dodalo ministerstvo.

Témata:  Tchaj-Wan Čína WHO

Aktuálně se děje

14. července 2024 17:59

Hamás vzdal snahu o příměří v Gaze. Jednání s Izraelem končí

Konec války v Pásmu Gazy se opět oddálil. Palestinské militantní hnutí Hamás v neděli oznámilo, že se stahuje z vyjednávání o příměří, informoval web France24. Hamás konstatoval, že je připraven obnovit jednaní ve chvíli, kdy Izrael prokáže, že skutečně stojí o uzavření dohody. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy