Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Největší problém olympioniků v Riu? Nemůžou hrát Pokémony

Pokémon GO
Pokémon GO
Foto: Pixabay

Rio de Janeiro – Letní olympijské hry v Brazílii mají mnoho problémů ještě před spuštěním. I když se organizátoři snaží zajistit co nejlepší podmínky pro sportovce, na tenhle nový problém se připravit nějak nemohli. Olympionici si stěžují, že nemůžou hrát Pokémon GO.

Město má masivní problém se zločinem, kvalitou vody a nyní se k tomu přidává i problém, že nemůžou sportovci chytat Pokémony. Hra samotná totiž byla spuštěna v mnoha zemích, ale Brazílie mezi ně nepatří.

Hra jde sice stáhnout, ale na mapě se nezobrazují žádní Pokémoni ani speciální místa, kde se můžou vyzvednout věci pro další hraní. Podle agentury AP společnost neuvedla, kdy by se hra mohla v Brazílii spustit.

Sportovci začali ihned ventilovat svou frustraci na sociálních sítích, jak informuje server io9.com. Na druhou stranu je možná dobře, že hra není v Brazílii hra spuštěna. Vyžaduje totiž pohyb a mohla by lidi zavést do nebezpečných částí Ria, kde by jim mohlo jít i o život.

Témata:  Olympijské hry 2016 Pokemon

Související

Aktuálně se děje

8:57

Izraelci posvětili příměří s Hamásem. Netanjahu má ale problém

Boje v Pásmu Gazy se zítra podle všeho zastaví. Izraelská vláda posvětila dohodu o příměří a propuštění rukojmích s palestinským militantním hnutím Hamás. V platnost má vstoupit v neděli. Dva ministři ale hlasovali proti, přičemž varovali premiéra Benjamina Netanjahua, že jejich strany mohou kabinet opustit. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Mars

NASA možná našla důkazy o životě mimo Zemi. Nemá je ale jak dostat domů

NASA oznámila dvě nové strategie pro návrat vzorků z Marsu na Zemi, které by mohly být realizovány do 30. let 21. století. Tyto plány představují alternativy k původnímu programu Mars Sample Return, který NASA vyvinula ve spolupráci s Evropskou kosmickou agenturou (ESA). Původní plán byl shledán příliš složitým a drahým, s odhadovanými náklady až 11 miliard dolarů a návratem vzorků posunutým na rok 2040. Takové zpoždění označil šéf NASA Bill Nelson za nepřijatelné.