Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Svět může být v klidu. Pokémoni dorazili do Ria před začátkem olympiády

Pokémon GO
Pokémon GO
Foto: Pixabay

Rio de Janeiro – Obě hry toho mají hodně společného, jak olympijské, tak i u mobilní byla dlouho nejistota, jestli vůbec začnou. Pokémon GO už se to povedlo, nyní je to na olympiádě, která oficiálně startuje dnes v noci. Olympionici už nyní kromě medailí, můžou také bojovat o své Pokémony.

Dlouho se spekulovalo o tom, jestli firma Niantic stihne připravit servery v Jižní Americe ještě před začátkem olympiády, nakonec se jím to povedlo, rovnou den před zahajovacím ceremoniálem, jak informuje server Independent.co.uk.

Pokémon GO už tak může oficiálně hrát 30 zemí, včetně České republiky. Zpoždění spuštění způsobil velký zájem o hru, kdy pak nestíhaly servery stovky milionů hráčů.

Jak jsme informovali dříve, mnoho olympioniků si stěžovalo, že nemohou hrát v Brazílii, kde budou několik dalších týdnů žít. Ventilovali svou frustraci na sociálních sítích, takže možná, že i tím přispěli k tomu, že se Pokémon GO spustil dříve.

Témata:  Olympijské hry 2016 Brazílie Pokemon

Související

Aktuálně se děje

8:57

Izraelci posvětili příměří s Hamásem. Netanjahu má ale problém

Boje v Pásmu Gazy se zítra podle všeho zastaví. Izraelská vláda posvětila dohodu o příměří a propuštění rukojmích s palestinským militantním hnutím Hamás. V platnost má vstoupit v neděli. Dva ministři ale hlasovali proti, přičemž varovali premiéra Benjamina Netanjahua, že jejich strany mohou kabinet opustit. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Mars

NASA možná našla důkazy o životě mimo Zemi. Nemá je ale jak dostat domů

NASA oznámila dvě nové strategie pro návrat vzorků z Marsu na Zemi, které by mohly být realizovány do 30. let 21. století. Tyto plány představují alternativy k původnímu programu Mars Sample Return, který NASA vyvinula ve spolupráci s Evropskou kosmickou agenturou (ESA). Původní plán byl shledán příliš složitým a drahým, s odhadovanými náklady až 11 miliard dolarů a návratem vzorků posunutým na rok 2040. Takové zpoždění označil šéf NASA Bill Nelson za nepřijatelné.