Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Facebook umožňuje zveřejnit sebepoškozování či týrání zvířat

Facebook
Facebook
Foto: Pixabay

Londýn - Britský deník The Guardian zveřejnil dokumenty, které vrhají špatné světlo na Facebook. Tajná vnitřní pravidla sociální sítě umožňují zveřejnit sebepoškozování, obtěžování dětí bez sexuálního podtextu nebo týrání zvířat.

Podle listu The Guardian jsou zvláště pravidla týkající se sexuálního obsahu tak složitá, že působí protichůdně a zmateně.

Více než 100 uniklých dokumentů obsahuje například interní školící příručky, tabulky a vývojové diagramy. Facebook v nich vysvětluje, že třeba zveřejní živý přenos lidí, kteří se věnují sebepoškozování, protože "nechce cenzurovat a trestat lidi, kteří trpí".

Existují pravidla, jak postupovat v případě, že příspěvek je násilný, nenávistný, má teroristický, pornografický nebo rasistický obsah. Myslí se dokonce i na kanibalismus. Moderátoři mají často jen deset sekund na rozhodnutí, zda příspěvek zveřejní, nebo ne.

"Snažíme se, aby facebook zůstal co nejbezpečnější, a zároveň chceme zajistit svobodu projevu. Vyžaduje to dost přemýšlení o podrobných a často obtížných otázkách a my se velmi snažíme dělat to správně," reagovala v prohlášení Monica Bickertová, šéfka managementu globálních postupů firmy.

Témata:  Facebook internet sexuální obtěžování

Aktuálně se děje

3:50

Počasí připraví situaci, která může překvapit řidiče. V pátek ráno si dejte pozor

Moravané a Slezané se v pátek ráno mohou těšit na sněhovou nadílku, avizují meteorologové. Od středečního dopoledne platí příslušná výstraha, která však nejde úplně do detailu. Podle expertů sice nepůjde o extrémní situaci, ale zejména řidiči by si měli dávat pozor. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

ISS.

Praskliny na ISS odhaleny. Hrozí snad kolaps celé stanice?

Mezinárodní vesmírná stanice (ISS) čelí vážným technickým problémům, které by mohly ohrozit její další fungování. NASA odhalila, že v ruském modulu Zvezda dlouhodobě dochází k úniku vzduchu, jehož příčinu se doposud nepodařilo jednoznačně určit. Zatímco Roskosmos se domnívá, že za problémem stojí mikrovibrace a únava materiálu, NASA upozorňuje na kombinaci tlakových změn, mechanického zatížení a stárnutí samotné konstrukce.