Lubomír Metnar

Jana Černochová

Svět podle Černochové bezpečnější nebude. Válkou ale strašit nechce

Domov

Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) v nedělním vydání pořadu diskuzního pořadu Partie zdůraznila, že válku nikdo nechce. Svět podle ní ale v současnosti bezpečnější nebude. Černochová diskutovala se svým předchůdcem Lubomírem Metnarem (ANO), který varoval před vyhrocenou rétorikou.

Lubomír Metnar

Novým předsedou sněmovního branného výboru členové zvolili Metnara

Domov

Novým předsedou sněmovního branného výboru dnes členové zvolili bývalého ministra obrany Lubomíra Metnara (ANO). Po potvrzení plénem vystřídá v čele výboru Miloslava Janulíka (ANO), jenž se funkce před volbou vzdal. Metnarovo potvrzení Sněmovnou se očekává ještě tento týden.

Lubomír Metnar

Metnar: Jsem hrdý, jak ozbrojené síly zvládly pandemii

Domov

Končící ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) vyjádřil hrdost nad tím, jak ozbrojené síly zvládly pandemii. Vojáky ocenil i za pomoc při tornádu na jižní Moravě. Řekl to na dnešním velitelském shromáždění české armády. V bilančním projevu vyzdvihl navýšení armádního rozpočtu z posledních let nebo uzavření řady modernizačních projektů. Řekl, že bezpečnostním otázkám se chce i nadále věnovat z pozice poslance. Metnar působil v roli ministra obrany asi 3,5 roku.

Armáda ČR, ilustrační fotografie

Vláda nechá převést zbylých pět miliard do rozpočtu obrany

Domov

Převod pěti miliard korun z rozpočtové rezervy ministerstvu obrany vláda na dnešním zasedání schválila. Natwitteruo tom informoval ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). Peníze kabinet armádě sliboval od konce loňského roku, Metnar za nejzazší termín převodu označil konec března. Pět miliard chce armáda použít především na platy vojáků.

Lubomír Metnar

Ve vládě už jsou naočkováni i Benešová, Metnar a Toman

Domov

Očkováno proti nemoci covid-19 už je nejméně pět ze 14 členů české vlády. Informovala o tom dnes večer Televize Seznam. Vedle premiéra Andreje Babiše (ANO) a ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO), kteří dostali vakcínu mezi prvními, byli očkováni také ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a ministři obrany Lubomír Metnar (za ANO) a zemědělství Miroslav Toman (ČSSD).

Ilustrační foto

Babiš odmítá škrty v rozpočtu armády: Musíme se konečně zbavit zastaralé ruské techniky

Domov

Premiér Andrej Babiš (ANO) odmítá veškeré snahy o to, aby se nezvyšoval armádní rozpočet. Řekl to při dnešním velitelském shromáždění české armády. Babiš uvedl, že chce naopak podpořit růst rozpočtu na obranu a pracovat na zvýšení počtu vojáků. KSČM, která toleruje vládu ANO a ČSSD, podmiňuje podporu rozpočtu škrty ve výdajích na obranu ve výši deseti miliard.

Ilustrační foto

Česko chce posílit protivzdušnou obranu, koupí raketový systém za 10 miliard

Domov

Ministerstvo obrany chce koupit protiletadlový raketový systém SHORAD přímo od izraelské vlády. Osloví ji s nabídkou přímého jednání. Zájem má o pořízení systému SPYDER od firmy Rafael. Předpokládá, že za něj zaplatí asi deset miliard korun včetně DPH. S informací o zakázce dnes českou vládu seznámil ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO), řekl ČTK mluvčí ministerstva Jan Pejšek.

Ilustrační foto

Dny NATO můžete sledovat online. Vojenská technika burácí navzdory epidemii

Domov

Seskokem parašutistů české armády dnes na Letišti Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově na Novojičínsku začaly dvoudenní Dny NATO v Ostravě a Dny Vzdušných sil Armády ČR. Akce, která je největší bezpečnostní přehlídkou v Evropě, se letos kvůli koronavirovým omezením koná ve zcela jiné podobě než obvykle.

Ilustrační foto

V zahraničních misích se loni vystřídalo 1573 českých vojáků

Domov

V zahraničních vojenských misích se loni vystřídalo 1573 českých vojáků. Ministerstvo obrany za jejich působení zaplatilo 1,57 miliardy korun. Podobně jako v předchozích letech loni nejvíce vojáků působilo v Afghánistánu, Iráku, Mali a v Pobaltí. Uvádí to pravidelná zpráva o nasazení české armády v zahraničí, kterou dnes vládě předloží ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). ČTK to sdělil Jakub Fajnor z tiskového oddělení ministerstva obrany.

Miloš Zeman, prezident České repubilky

Zeman svolal poradní tým, řešil se koronavirus. Zde jsou závěry jednání

Domov

Prezident Miloš Zeman a jeho poradní tým vyslovili podle ministrů vnitra a obrany Jana Hamáčka (ČSSD) a obrany Lubomíra Metnara (za ANO) uznání a podporu přijatým opatřením proti koronaviru. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček to na twitteru potvrdil. Je třeba pokračovat a vydržet, řekli ministři po čtyřhodinovém jednání novinářům. Podle Hamáčka není ještě čas opatření nějak radikálně uvolňovat, i když se šíření nákazy daří omezovat lépe, než se čekalo.

Andrej Babiš, premiér ČR a předseda hnutí ANO

Babiš chce vládnout jako Orbán? Návrh na změnu zákona pobouřil opozici

Domov

Ministerstvo obrany odmítlo, že by chystalo změnu zákona, který by oslabil roli Parlamentu v době krize. Vláda měla podle mluvčího ministerstva Jana Pejška pouze dostat k informaci doporučení odborné skupiny, která od roku 2015 posuzovala možnosti řešení krizových situací. Reagoval tak na kritiku vládního materiálu, kterým by se měl kabinet v nejbližší době zabývat. Opozice se obává oslabení Parlamentu.

Tomáš Petříček

Domov

Česko pošle do Itálie a Španělska ochranné obleky. Jak to bude s vojenskými lékaři?

Česko dnes Itálii a Španělsku nabídne dodávky 10.000 ochranných obleků pro zdravotnický personál. Na twitteru to uvedl vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček. Později to potvrdil i ministr zahraničí Tomáš Petříček (oba ČSSD), který už ve středu zmínil, že chce na jednání vlády o možné pomoci dvěma nejhůře zasaženým evropským zemím epidemií koronaviru jednat. Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) naopak odmítl možnost, že by do Itálie vyrazili čeští vojenští lékaři. Zdůraznil, že jsou potřeba doma.

Češi bojují proti koronaviru rouškami a respirátory

V Česku přistál obří letoun Ruslan, přivezl miliony roušek a respirátorů

Domov

Na pardubickém letišti přistál krátce před půlnocí ze soboty na dnešek ukrajinský letoun An-124 Ruslan se zdravotnickým materiálem na ochranu proti koronaviru. Z Číny dovezl mimo jiné dva miliony respirátorů nižších tříd a pět milionů roušek, které budou rozděleny mezi kraje a nemocnice řízené ministerstvem zdravotnictví.

Jan Hamáček v Poslanecké sněmovně

Nemoc Covid-19 v Česku. Vyhlásí vláda nouzový stav kvůli koronaviru?

Domov

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) doporučí kvůli nákaze novým koronavirem vládě, aby do budoucna podle dalšího vývoje situace zvážila vyhlášení nouzového stavu. Bude ji o tom dnes informovat a materiál přednese i na příštím setkání Bezpečnostní rady státu, řekl novinářům po jednání krizového štábu ministerstva vnitra. Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) pro vyhlášení nouzového stavu nyní není důvod, řekl v rádiu Impuls. Testy v neděli odhalily v Česku první tři případy nákazy novým typem koronaviru.

Aktuálně se děje

13. června 2024 9:42

Fico komunikuje s vládou, léčba ale potrvá ještě několik týdnů

Slovenský premiér Robert Fico (Smer-SD), který se před měsícem stal obětí atentátu, během procesu zotavování komunikuje se členy vládní koalice. Novinářům to ve středu řekli ministr obrany Robert Kaliňák (Smer-SD) a ministr vnitra Matúš Šutaj Eštok.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy